+421 47/437 0961

obchod@farmamacove.sk

a
Carolina reaper

Náš príbeh

Gurmánske chilli

  • Rozhodnutie pestovať chilli

Na začiatku sme ako mnohí iní, boli iba hobby pestovatelia rôznych odrôd chilli. Z hobby sa pomaly stávala vášeň, a áno – milujeme štipľavé a pálivé…a preto sme sa ako vášniví záhradkári v roku 2017 rozhodli, že sa pestovaniu chilli, konkrétne druhu Carolina reaper, začneme venovať profesionálne.

  • Carolina reaper

Kráľovná všetkých chilli papričiek sveta! Táto odroda je momentálne najštipľavejšou na svete, dosahuje až 2.200.000 jednotiek SHU. Pre nás pestovateľov, ale aj pre konzumentov, je kráľovnou hlavne kvôli chuťovým kvalitám. Carolina reaper má lahodnú ovocnú chuť a príjemnú hrejivosť – nie nepríjemnú štipľavosť. Keďže paprika je samoopelivý druh, nechceli sme, aby prišlo k prepeleniu s inými odrodami, čím by sa mohol znížiť stupeň pálivosti, zmeniť výzor alebo by to mohlo ovplyvniť chuťové kvality, rozhodli sme sa ostať pri pestovaní len tohto jedného druhu. Chceme dodať zákazníkovi čistú a dokonalú Carolinu. Používame iba vlastné osivá.

  • Pestovanie Caroliny reaper

Keďže obaja „hlavní“ farmári sme študentmi SPU v Nitre, našli sme spôsob ako dopestovať túto papriku náročnú na vegetačné obdobie aj v našich podmienkach. Berieme to ako jednu z hlavných konkurenčných výhod, pretože iné spoločnosti Carolinu dovážajú, a nie vždy majú dostatočnú konrolu kvality. Dopláca na to zákazník. Ďalším dôležitým faktorom je pre nás aj ekologická, alebo uhlíková stopa, ktorá takýmto dovozom vzniká, keďže sa jedná o krajiny Ázie alebo Južnej Ameriky. Ako zástancom zdravého jedenia a čistej kvality produktov, ktoré u nás v obchode nájdete, je pre nás dôležité, že náš produkt putuje „z nášho poľa rovno na Váš stôl“.  Naše Know-How špeciálneho pestovania a postupov je tajné, ale naše produkty sú dostupné pre každého 🙂

Naša misia

Veľmi radi prispejeme do rodiny zdravých produktov vyrobených na Slovensku, svojou skúsenosťou a láskou k pestovateľstvu, ktorá sa odráža v jedinečnej chuti nami dospestovanej chilli papričky Caroliny reaper – gurmánskej chilli, ako aj v produktovej rade našich skvelých chilli omáčok.

Vízia

Popri tradičnom pestovaní veľmi radi inovujeme a skúšame nové postupy, implementujeme nové poznatky, ale aj technológie, do nového ekologického a energeticky menej náročného pestovania.

Sadeníc

Farmárov

Chilli omáčok

shu

Tím

Naši Farmári

Peter Macove

Som aktuálne študentom odboru záhradníctva na SPU v Nitre. Vďaka štúdiu mám možnosť dozvedieť sa množstvo nových poznatkov, ktoré aplikujem na našej farme ako sa aj dostať  za oponu poľnohospodárskej výroby u nás na Slovensku.

Petra Macove

Vyštudovala som odbor záhradníctva na SPU v Nitre. Milujem prírodu, rastliny a rada skúšam nové spôsoby pestovania. Inovatívne spôsoby pestovania boli aj témou mojej bakalárskej práce.

Peter Farma MAcove

Peter Macove

Farmár

Farma Macove Petra

Petra Macove

Farmárka

Jesť zdravo, jesť bez chémie

Nápad to bol skvelý! Pomocou chémie zakonzervujeme potraviny, ktoré potom dlhšie vydržia. Predĺžime dobu spotreby, ušetríme za chladenie…takto nejako to poňali chemickí potravinoví inžinieri niekedy v 20. storočí. Neostalo len pri konzervantoch…

[instagram-feed feed=1]